Siegenia

  • O firmie
  • Wybrane produkty
  • Kontakt

Firma SIEGENIA jest producentem i dostawcą innowacyjnych systemów okuć do okien i drzwi oraz nowoczesnych rozwiązań z zakresu automatyki i wentylacji. To co wyróżnia produkty SIEGENIA to przede wszystkim dbałość o indywidualne potrzeby użytkowników. W naszych rozwiązaniach łączymy wygodę użytkowania, komfortowy klimat i bezpieczeństwo, tworząc przestrzeń, która zapewni pozytywne doświadczenia jej użytkownikom. Coraz częściej sięgamy w tym celu po zaawansowaną technologię, która umożliwia centralne sterowanie i ryglowanie oraz monitoring wszystkich funkcji komfortowej przestrzeni.Drzwi tarasowe z systemem SIEGENIA – nowoczesny design, komfort i bezpieczeństwo

SIEGENIA PORTAL HS to system okuć do drzwi tarasowych podnoszono-przesuwnych, który łączy w sobie szerokie możliwości aranżacyjne, komfort, bezpieczeństwo oraz brak barier.

 Najważniejsze zalety naszego rozwiązania to:

• lekkie i komfortowe przesuwanie skrzydeł o wadze do 400 kg,

• szerokie otwieranie – do 12 m; przeszklenie do 19 m,

• niski próg o wysokości 5 mm,

• seryjne wyposażenie w mikrowentylację,

• wysoki stopień bezpieczeństwa już w standardowej wersji,

• szeroka gama klamek, np. płaskie (pod rolety).

Podstawowe możliwości systemu uzupełnione są o szereg opcjonalnych, komfortowych dodatków

Próg Eco Pass

Niski próg ECO PASS do systemów podnoszono-przesuwnych umożliwia płynne połączenie stałych przeszkleń z podłogą, usuwając kolejne bariery i zapewniając większy dostęp światła słonecznego. Próg ECO PASS w wariancie SKY axxent jest całkowicie płaski i wraz z szyną jezdną ma wysokość 0 mm. Dzięki temu zarówno pod względem designu jak i komfortu użytkowania rozwiązanie spełnia najwyższe, możliwe wymagania. Ponadto, dzięki przemyślanej konstrukcji i zaawansowanej kombinacji aluminium i PVC, ECO PASS zapewnia wyjątkowo wysoki poziom efektywności energetycznej.

Amortyzacja Soft Close

Całkowicie ukryty w ramie mechanizm, który odpowiada za amortyzację, tworzy wyjątkowo komfortowe rozwiązanie – w końcowej fazie zamykania wyhamowuje ruch skrzydła, a następnie łagodnie wprowadza je w ramę i domyka. Zapobiega ryzyku przytrzaśnięcia i chroni okna przed skutkami nieprawidłowej obsługi, a ponadto redukuje hałas towarzyszący zazwyczaj zamykaniu ciężkich skrzydeł.


Zasuwnica hakowa

Gwarantuje bezpieczeństwo, szczelność i niezawodność funkcjonowania drzwi podnoszono-przesuwnych przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnej wizualnie formy. W pozycji otwartej haki całkowicie chowają się w skrzydle, co z jednej strony decyduje o eleganckim wyglądzie, a z drugiej – zwiększa bezpieczeństwo. Gdy skrzydła są zamknięte, haki wyposażone w funkcję blokady uniemożliwiają otwarcie skrzydła od zewnątrz, zapewniając tym samym ochronę antywłamaniową klasy RC 2 już w podstawowej wersji okuć. Haki wysuwane od dołu zwiększają docisk i gwarantują optymalną szczelność.

Automatyka

Uzupełnieniem oferty rozwiązań HS jest automatyczny system sterujący drzwiami podnoszono-przesuwnymi DRIVE axxent HSA smart. Dzięki niemu możemy otwierać i ryglować skrzydła oraz sterować wentylacją pomieszczeń za pomocą przycisku. Zintegrowany seryjnie w napędzie moduł Wi-Fi umożliwia również obsługę zdalną przez aplikację SIEGENIA Comfort. W zależności od konfiguracji sterowanie może odbywać się w ramach własnej sieci lub też centralnie przez sieć domową.

Smart home – rozwiązania do drzwi wejściowych od SIEGENIA

Drzwi wejściowe z inteligentnym systemem kontroli dostępu i automatyczną zasuwnicą wielopunktową to perfekcyjne połączenie nowoczesnej technologii i solidnego zabezpieczenia antywłamaniowego.
Zasuwnica z napędem GENIUS

Wielopunktowa zasuwnica posiada zintegrowany elektroniczny system zarządzania oraz sterowany elektronicznie napęd. Dzięki temu GENIUS zapewnia szczelne zamknięcie oraz szybkie i ciche odryglowanie drzwi. Może być również łączony z licznymi systemami kontroli dostępu i innymi indywidualnymi rozwiązaniami. Doskonale sprawdzi się w nowoczesnych budynkach mieszkalnych, komercyjnych lub przemysłowych.


System kontroli dostępu:

Uzupełnieniem możliwości elektromechanicznych zasuwnic jest zewnętrzny cyfrowy system kontroli dostępu. W ofercie SIEGENIA mamy do wyboru następujące urządzenia identyfikacyjne:

Keypad

Umożliwia wygodne i bezpieczne otwieranie drzwi przez wprowadzenie kodu numerycznego na klawiaturze. Dodatkowo panel dotykowy posiada funkcję wprowadzania jednorazowego lub czasowego kodu dostępu.

Skaner odcisków palców

Skaner odcisków palców umożliwia wykorzystanie palca jako bezpiecznego, osobistego klucza. Rozwiązanie jest zabezpieczone 128-bitowym szyfrowaniem AES. Dzięki zastosowaniu czujnika Touch-ID do otwarcia drzwi wystarczy przyłożyć palec.

Transponder

Obsługuje karty RFID z najnowocześniejszym szyfrowaniem i wysokim bezpieczeństwem danych.

Obsługa rozwiązania

Funkcja keyless

Dzięki funkcji keyless drzwi otwierają się same, gdy tylko znajdziemy się w ich pobliżu. Odryglowanie następuje po rozpoznaniu Bluetooth ID naszego telefonu komórkowego.
 

Aplikacja SIEGENIA comfort

System kontroli dostępu SIEGENIA jest standardowo wyposażony w Wi-Fi dzięki czemu może być obsługiwany w firmowej aplikacji, Rozwiązanie pozwala nie tylko na zdalne odblokowanie drzwi. Można też - będąc poza domem - nadawać i wycofywać uprawnienia dostępu dla poszczególnych użytkowników oraz kontrolować w systemie rejestracji, kto wchodził do domu. SIEGENIA Comfort App pozwala zdefiniować i bezpiecznie zarządzać prawami maksymalnie 200 użytkowników.

System automatyki domowej

Rozwiązanie ma możliwość integracji z gotowymi systemami innych producentów, dzięki czemu może być obsługiwane przez centralny system zarządzania obiektem.
 

Ponadczasowe wzornictwo.
Systemy kontroli dostępu SIEGENIA mają ujednoliconą linię wzorniczą i są dostępne w kolorze czarnym lub szarym. Regulowana barwa podświetlenia LED umożliwia kolorystyczne dopasowanie do drzwi zewnętrznych. Jasność można regulować ręcznie lub automatycznie za pomocą czujnika światła.

SIEGENIA-AUBI Sp. z o.o.

ul. Ossowskiego 64
46-203 Kluczbork
Tel.: +48 77 4477700

E-Mail: info-pl@siegenia.com
www: https://www.siegenia.com/pl/ DOBRY DOM

ul. Wrzesława Romańczuka 6, 35-302 Rzeszów

9:00-17:00

17 852 52 20