nazwa: pow. użytkowa: do: nr projektu:
znaleziono
projektów:

Pracownia

> zobacz więcej

Typ budynku

> zobacz więcej

Poddasze

Dach

Garaż

Technologia

Pokaż
BAMAKO dom letniskowy
- wersja podstawowa
(DB 10356)
(1/1)

Pracownia: ProArte, autor projektu: ProArte

Zamknij
Pokaż
pow. użytkowa 48,68m2 kubatura 246,00m3 kąt dachu 25°
pow. zabudowy 63,00m2 wys. pomieszczeń b/d wymiary budynku 9,00m x 7,00m
pow. dachu b/d wys. budynku b/d min. wym. działki 15,00m x 16,35m

Parter: 64,85 m2(64,85 m2)

Rzut  projektu BAMAKO dom letniskowy
Lp.OpisPowierzchnia
Wiatrołap4,44 m2
Łazienka3,46 m2
Komunikacja3,01 m2
Sypialnia11,41 m2
Pokój dzienny z aneksem kuchennym20,95 m2
Pom. gospodarcze5,41 m2
Taras13,67 m2
Skład drewna2,50 m2

Opis projektu

\\\"Bamako\\\"
Domek Bamako stanowi dość ciekawą propozycję architektoniczną dla osób potrzebujących szczególnych rozwiązań.
W projekcie frontu domu przewidziano bowiem m.in. specjalne zadaszenie, które możemy wykorzystać zgodnie z naszymi potrzebami, np. na drewno, by uchronić je przed wilgocią. Oprócz tego, zadaszonego i oddzielonego półokrągłym murkiem od wejścia, składu, front domu został wyposażony w lampę, która okaże się zapewne funkcjonalnym dodatkiem, po zapadnięciu zmroku.
Wewnątrz mamy miejsce na urządzenie przestronnej, oddzielonej od reszty domku, sypialni oraz łazienki. Dosyć obszerny pokój dzienny został połączony z aneksem kuchennym i jadalnią. Stąd możemy także wyjść na taras. Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, jak ważnym miejscem w domku letniskowym jest taras – tam bowiem spędzimy najwięcej czasu w letnie dni i wieczory.
Bamako jest jednak przede wszystkim projektem dla osób lubiących aktywnie spędzać swój czas podczas letniego wypoczynku. Przewidziano w nim również pomieszczenie gospodarcze, gdzie możemy przechowywać różnorodny sprzęt sportowy, czy też potrzebne nam na działce narzędzia ogrodowe. Jeżeli zdecydujemy się na projekt w wersji całorocznej, możemy w tym miejscu zostawić np. sprzęt narciarski, który w części użytkowej domku, mógłby nam po prostu przeszkadzać.
Ten niepozorny na pierwszy rzut oka projekt, jest dość ciekawą propozycją. Spełni on zapewne oczekiwania osób lubiących w swoim otoczeniu ład, potrzebujących pomieszczeń ze szczególnym przeznaczeniem. Być może warto wybrać właśnie tę propozycję?

Projekt składa się z części architektonicznej, konstrukcyjnej, wewnętrznych instalacji wod.-kan, c. o. i elektrycznej. W projekcie załączone są podstawowe zestawienie stali, drewna i stolarki okienno-drzwiowej. Do projektu dołączamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian, oświadczenie projektantów o wykonaniu projektu zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami oraz kserokopie uprawnień projektantów wraz z aktualnym wpisem do izby. W przypadku zamówienia projektu w technologii lekkiej, drewnianej konstrukcji szkieletowej, powierzchnia użytkowa budynku jest o około 7% większa.

Opis technologii

\"\\"\\"\"

Technologia tradycyjna , ściany zewnętrzne murowane grubości 30 cm, działowe gr. 12 cm. Wszystkie ściany wykonane z pustaków ceramicznych \\\"POROTHERM\\\". Konstrukcja więźby dachowej drewniana, pokrycie dachówka ceramiczna. Istnieje mozliwośc adaptacji obiektu na budynek całoroczny - docieplenie warstwą styropianu gr. 10 cm.

DOBRY DOM

ul. Wrzesława Romańczuka 6, 35-302 Rzeszów

9:00-17:00

17 852 52 20