nazwa: pow. użytkowa: do: nr projektu:
znaleziono
projektów:

Pracownia

> zobacz więcej

Typ budynku

> zobacz więcej

Poddasze

Dach

Garaż

Technologia

Pokaż
AROSA dom letniskowy
- wersja podstawowa
(DB 10343)
(1/1)

Pracownia: ProArte, autor projektu: ProArte

Zamknij
Pokaż
pow. użytkowa 41,62m2 kubatura 259,00m3 kąt dachu 30°
pow. zabudowy 53,37m2 wys. pomieszczeń b/d wymiary budynku 9,78m x 6,50m
pow. dachu b/d wys. budynku b/d min. wym. działki 15,80m x 14,60m

Parter: 49,67 m2(49,67 m2)

Rzut  projektu AROSA dom letniskowy
Lp.OpisPowierzchnia
Wiatrołap2,57 m2
Komunikacja3,24 m2
Sypialnia6,13 m2
Sypialnia7,55 m2
Pokój dzienny z aneksem kuchennym16,81 m2
Łazienka4,44 m2
Weranda8,93 m2

Opis projektu


\\\"Arosa\\\"
Jest niewielkim, ale i zarazem nietuzinkowym, parterowym domkiem letniskowym. Może także stać się budowlą całoroczną, zaspokajającą potrzeby jednej rodziny.
Z zewnątrz domek przykuwa uwagę ciekawą werandą, na której możemy spędzić mile czas, korzystając z pięknej pogody i uroków miejsca, w którym zdecydujemy się wznieść Arosę. Na uwagę zasługuje fakt, iż wejście do domu zostało niejako oddzielone od części wypoczynkowej gustowną ścianką. Niewątpliwą zaletą tego domku są drewniane wykończenia, nadające mu szczególnie ciepłego wyglądu.
Wejście główne prowadzi nas przez wiatrołap, do komunikacji, skąd możemy skierować nasze kroki do dowolnego pomieszczenia domu.
W projekcie przewidziano miejsce na dwie intymne, sąsiadujące ze sobą sypialnie, oddzielone od pozostałych pomieszczeń. W samym centrum domku umieszczona została funkcjonalna łazienka. Taka lokalizacja sprzyja korzystaniu z niej, zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Pokój dzienny z kolei może stać się jednocześnie jadalnią, ponieważ został umiejętnie połączony z miejscem przeznaczonym na aneks kuchenny. Co ciekawe, z tego pomieszczenia możemy wyjść na obszerny taras i tam spożywać posiłki. Zastosowany układ pomieszczeń, okaże się zapewne bardzo funkcjonalny, kiedy urządzimy grilla czy innego rodzaju fetę podczas letniego wypoczynku.
Czyż ten projekt nie jest wart uwagi?

Projekt składa się z części architektonicznej, konstrukcyjnej, wewnętrznych instalacji wod.-kan, c. o. i elektrycznej. W projekcie załączone są podstawowe zestawienie stali, drewna i stolarki okienno-drzwiowej. Do projektu dołączamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian, oświadczenie projektantów o wykonaniu projektu zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami oraz kserokopie uprawnień projektantów wraz z aktualnym wpisem do izby. W przypadku zamówienia projektu w technologii lekkiej, drewnianej konstrukcji szkieletowej, powierzchnia użytkowa budynku jest o około 7% większa.

Opis technologii

\"\\"\\"\"
Technologia tradycyjna , ściany zewnętrzne murowane grubości 30 cm, działowe gr. 12 cm. Wszystkie ściany wykonane z pustaków ceramicznych „POROTHERM”. Konstrukcja więźby dachowej drewniana, pokrycie dachówka ceramiczna. Istnieje możliwość adaptacji obiektu na budynek całoroczny - docieplenie warstwą styropianu gr. 10 cm.

DOBRY DOM

ul. Wrzesława Romańczuka 6, 35-302 Rzeszów

9:00-17:00

17 852 52 20